Info Adriatic Home
English >> Croatia Holiday / Croatia ApartmentsCroatia |Hrvatski >> Apartmani Hrvatska / Ljetovanje HrvatskaHrvatska |Italiano >> Vacanze Croazia / Appartamenti CroaziaCroazia |Deutsch >> Kroatien Urlaub / Ferienhaus KroatienKroatien |Česky >> Chorvatsko apartmány / Chorvatsko dovolenáChorvatsko
Vítejte v Šibenicko-kninském kraji
Info Adriatic - vše o cestování v Šibenicko-kninském kraji (Chorvatsko/Jadran/Dalmácie): pobytová místa, dovolená, ubytování v soukromí, apartmány, vily, hotely...
Search Box Víte, že O nás Kontakt FAQ / Help
DESTINACE /
UBYTOVÁNÍ
Betina Betina Betina >> Ubytování
Brodarica Brodarica Brodarica >> Ubytování
Drniš Drniš Drniš >> Ubytování
Grebaštica Grebaštica Grebaštica >> Ubytování
Jadrija Jadrija Jadrija >> Ubytování
Jadrtovac Jadrtovac Jadrtovac >> Ubytování
Jezera Jezera Jezera >> Ubytování
Kaprije Kaprije Kaprije >> Ubytování
Knin Knin Knin >> Ubytování
NP Kornati >> Kornati NP Kornati NP Kornati >> Kornati >> Ubytování
Krapanj Krapanj Krapanj >> Ubytování
NP Krka >> Krka NP Krka NP Krka >> Krka >> Ubytování
Murter Murter Murter >> Ubytování
Pirovac Pirovac Pirovac >> Ubytování
Primošten Primošten Primošten >> Ubytování
Prvič Prvič Prvič >> Ubytování
Raslina Raslina Raslina >> Ubytování
Rogoznica Rogoznica Rogoznica >> Ubytování
Šibenik Šibenik Šibenik >> Ubytování
Skradin Skradin Skradin >> Ubytování
Šparadiči Šparadiči Šparadiči >> Ubytování
Srima Srima Srima >> Ubytování
Tisno Tisno Tisno >> Ubytování
Tribunj Tribunj Tribunj >> Ubytování Hit mezi pobytovými místy >> Vyberte si ubytování již dnes!
Vodice Vodice Vodice >> Ubytování
Zablače Zablače Zablače >> Ubytování
Žaborič Žaborič Žaborič >> Ubytování
Zaton Zaton Zaton >> Ubytování
Žirje Žirje Žirje >> Ubytování
Zlarin Zlarin Zlarin >> Ubytování
Support & Help: Powered by Google

Internet
InfoAdriatic.com
PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
07.09. 22/32
08.09. 21/28
09.09. 17/27
10.09. 18/27
11.09. 19/27
12.09. 19/28
13.09. 19/27
Líbí se vám naše stránky?
Líbí se vám naše texty a fotografie?
To nás těší, ale potěšilo by nás ještě více, kdybyste nás doporučili na vašich stránkách, blogu nebo fóru a umístili tam odkaz na naše stránky. Jako poděkování jsme pro vás zařadili několik dalších témat:
Užitečné odkazy
Výměna odkazů
Photos/Wallpapers

Kornati

"Poslední den stvoření světa chtěl Bůh korunovat svoje dílo, a tak stvořil ze slz, hvězd a svého dechu Kornati."
George Bernard Shaw

V centrální části chorvatského Jadranu, téměř paralelně s pevninou, se táhne unikátní souostroví Kornati. Souostroví se rozkládá na ploše 300km2, tvoří ho 148 ostrovů a ostrůvků o celkové rozloze 62km2. Kornati Díky výjimečné přírodní kráse, množství ostrovů, nedotčené přírodě a obzvlášť bohatému mořskému ekosystému je větší část souostroví zahrnuta do Národního parku Kornati, vyhlášeného v roce 1980. NP Kornati zaujímá plochu více než 220km2, jeho součástí je 89 ostrovů a ostrůvků, celková délka jejich pobřeží je 185km. Svůj název souostroví získalo podle největšího ostrova Kornatu.
Ostrovy byly osídleny už v prehistorických dobách, o čemž svědčí četné archeologické nálezy. Najdeme zde zbytky ilyrských staveb, předměty z doby železné, části staveb z doby románské, benátské pevnosti z pozdního středověku a starokřesťanský kostelík z doby byzantské, ze 4. až 10. století, vystavěný na úpatí kopce Tarac na ostrově Kornat. V průběhu historie se Kornati často Kornati stávaly cílem dobyvateůl i zlodějů. Zažily i mnohé změny majitelů, počínaje místními feudály, přes Benátčany a zadarské vládce, až po rolníky z Murteru a Betiny.
Od 17. století obyvatelé Murteru osídlují jednotlivé ostrovy, zakládají stáda ovcí, obdělávají pole a loví ryby. Dnes ostrovy nemají stálé obyvatele, ačkoli někteří lidé zde žijí i několik měsíců v roce. Na Kornatech není elektřina ani pitná voda, ostrovy jsou převážně holé, přestože je kdysi částečně pokrývaly porosty středozemských stálezelených dubů a cesmíny. Obyvatelé Murteru v současné době obdělávají chudá krasová políčka, na kterých se daří pěstovat olivy, fíky a vinnou révu. Kromě toho se zde chovají ovce a včely.
Jadranské moře patří mezi nejmodřejší moře na světě. Kornati Avšak modrá barva moře v oblasti kornatského souostroví je téměř neuvěřitelná. Díky křišťálové průzračnosti mořské vody se v různých podobách odhaluje reliéf pobřežního dna, můžeme vidět útesy, štěrbiny, prohlubně, jeskyně, červené korály, mušle, a také mnoho druhů ryb.
Národní park Kornati je místem, které jachtaři nemohou jen tak minout. Útočiště mohou nalézt jak v domcích rybářů, tak v bezpečných přístavech na ostrovech Žut a Piškera. Pro ostatní hosty místní turistické agentury nabízejí organizované výlety, plavby, pronájem rybářských loděk i půjčování potřeb pro rybolov. A restaurace na ostrově Žakan je tím pravým místem pro gurmány, kteří si rádi pochutnávají na rybích specialitách.
Více informací o této destinaci (Kornati) můžete získat v rubrikách, které jsme nazvali Víte, že, Archiv novinek a v popisech jednotlivých ubytovacích kapacit. Kromě toho, do levého sloupce (pod logem Google) můžete napsat hledaný pojem (např. Kornati), označit InfoAdriatic.com a kliknutím na "Search!" vyhledáte kompletní údaje. V rubrice FAQ/Help naleznete jak další rady ohledně vyhledávání stránek, tak odpovědi na nejrůznější otázky.
Kromě toho, pokud hodláte svou dovolenou strávit v jedné ze 30 destinací, které popisujeme, z nichž mnohé jsou pravými "perlami Jadranu", prohledejte naši databázi ubytovacích kapacit. Ta je umístěna na konci každé destinace (kromě případů, kdy v dané destinaci žádné ubytovací kapacity přihlášeny nejsou). Vyhledávání je však možné i podle jiných kritérií. Abychom vyhledávání usnadnili, v rubrice Search Box jsme předdefinovali několik typů nabídek, které mohou sloužit jako pomocná kritéria při vyhledávání.
Po přečtení popisů vybraných ubytovacích kapacit a po prohlédnutí připojených fotografií vám zbývá už jen kontaktovat přímo majitele objektu a potom - na dovolenou, výhodnější než kdy jindy. A to není všechno. Věřte, že mírné středomořské klima vám bude prospívat i na jaře a na podzim.
Na závěr bychom vás rádi požádali, abyste napsali o svých dojmech a zkušenostech nebo poslali alespoň pozdrav do Message Boxu. To vám jistě mnoho času nezabere, ale pro nás a naše návštěvníky to může mít velký význam :-)


VÍTE, ŽE
v šibenické oblasti se nacházejí dvě největší a nejpopulárnější diskotéky v Dalmácii - Aurora a Hacienda...

Šibenik je jediné původní chorvatské město na pobřeží Jaderského moře...

nejlepší období pro dovolenou na chorvatském pobřeží je od dubna do října a že v létě teplota moře dosahuje 26°C...

pravdivé prezentace ubytování v soukromí a kontakt bez zprostředkovatele - to jsou hlavní důvody, proč se Info Adriatic těší mezi turisty takové oblibě...

MESSAGE BOX:

SPONZOROVANÉ ODKAZY:


Vila Modrá perla Šibenik 4 hvězdy mají apartmány a další jsou v moři na plážích Solarisu

Test inteligence
Test inteligence Ještě dnes si můžete zdarma ověřit, jak jste na tom s IQ

Rivijera hotely a kempy
Rivijera hotely a kempy Hotel Imperial-Vodice, Hotel Jadran-Šibenik, Hotel Miran-Pirovac

Kde, kdy, kdo, co?
Kde, kdy, kdo, co? Podrobný průvodce akcemi na klubové a elektronické scéně

Nik turistická agentura
Nik turistická agentura Ubytování a výlety na Jadranu, pronájem vozidel a lodí


Předpověď počasí Nejen bohové, ale i vy ode dneška budete vědět, jaké bude počasí


Ani chat, ani fórum A přesto se můžete ptát nebo diskutovat, samozřejmě o cestování

Dívka dne
Dívka dne Každý den nové foto - přirozeně krásná, nahá dívka

 

Garance kvality

© 2003 - 2008 Sprait s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Viz právní předpisy.
E-mail webmastera pro případné otázky ohledně těchto webových stránek.