Info Adriatic Home
English >> Croatia Holiday / Croatia ApartmentsCroatia |Hrvatski >> Apartmani Hrvatska / Ljetovanje HrvatskaHrvatska |Italiano >> Vacanze Croazia / Appartamenti CroaziaCroazia |Deutsch >> Kroatien Urlaub / Ferienhaus KroatienKroatien |Česky >> Chorvatsko apartmány / Chorvatsko dovolenáChorvatsko
Vítejte v Šibenicko-kninském kraji
Info Adriatic - vše o cestování v Šibenicko-kninském kraji (Chorvatsko/Jadran/Dalmácie): pobytová místa, dovolená, ubytování v soukromí, apartmány, vily, hotely...
Search Box Víte, že O nás Kontakt FAQ / Help
DESTINACE /
UBYTOVÁNÍ
Betina Betina Betina >> Ubytování
Brodarica Brodarica Brodarica >> Ubytování
Drniš Drniš Drniš >> Ubytování
Grebaštica Grebaštica Grebaštica >> Ubytování
Jadrija Jadrija Jadrija >> Ubytování
Jadrtovac Jadrtovac Jadrtovac >> Ubytování
Jezera Jezera Jezera >> Ubytování
Kaprije Kaprije Kaprije >> Ubytování
Knin Knin Knin >> Ubytování
NP Kornati >> Kornati NP Kornati NP Kornati >> Kornati >> Ubytování
Krapanj Krapanj Krapanj >> Ubytování
NP Krka >> Krka NP Krka NP Krka >> Krka >> Ubytování
Murter Murter Murter >> Ubytování
Pirovac Pirovac Pirovac >> Ubytování
Primošten Primošten Primošten >> Ubytování
Prvič Prvič Prvič >> Ubytování
Raslina Raslina Raslina >> Ubytování
Rogoznica Rogoznica Rogoznica >> Ubytování
Šibenik Šibenik Šibenik >> Ubytování
Skradin Skradin Skradin >> Ubytování
Šparadiči Šparadiči Šparadiči >> Ubytování
Srima Srima Srima >> Ubytování
Tisno Tisno Tisno >> Ubytování
Tribunj Tribunj Tribunj >> Ubytování Hit mezi pobytovými místy >> Vyberte si ubytování již dnes!
Vodice Vodice Vodice >> Ubytování
Zablače Zablače Zablače >> Ubytování
Žaborič Žaborič Žaborič >> Ubytování
Zaton Zaton Zaton >> Ubytování
Žirje Žirje Žirje >> Ubytování
Zlarin Zlarin Zlarin >> Ubytování
Support & Help: Powered by Google

Internet
InfoAdriatic.com
PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
07.09. 22/32
08.09. 21/28
09.09. 17/27
10.09. 18/27
11.09. 19/27
12.09. 19/28
13.09. 19/27
Líbí se vám naše stránky?
Líbí se vám naše texty a fotografie?
To nás těší, ale potěšilo by nás ještě více, kdybyste nás doporučili na vašich stránkách, blogu nebo fóru a umístili tam odkaz na naše stránky. Jako poděkování jsme pro vás zařadili několik dalších témat:
Užitečné odkazy
Výměna odkazů
Photos/Wallpapers

Skradin

Na pravém břehu řeky Krky, 16km od Šibeniku, se nachází Skradin. Jeho historie sahá do dob ilyrských kmenů, které obývaly tuto oblast. Jméno města vzniklo v dobách římské nadvlády, kdy na místě ilyrské osady vznikla Skradin antická Scardona, důležité dopravní, obchodní a správní centrum.
První písemné památky pocházejí z roku 339 před naším letopočtem. Už v roce 530 zde bylo založeno biskupství. Pro svou strategickou polohu byl Skradin po celá staletí terčem dobyvatelů. S příchodem Slovanů v 7. století byla římská Scardona do základů zničena a zpustošena. Osadu obnovují Chorvati, pod názvem Skradin se uvádí v 10. století jako sídlo biskupa. Sídlili zde i mocní chorvatští feudálové rodu Šubičů z Bribiru. V roce 1522 Skradin dobývají Turci a ovládají město až do roku 1684, kdy připadlo Benátčanům. Ti zde vládli do roku 1797, pak moc přechází na Francouze a později se Skradin dostává pod vládu Rakouska.
Na největším náměstí v centru města stojí kostel Malé Madony Skradin (crkva Male Gospe) z 18. století, jeho zvonice se nachází dvacet metrů od kostela. Ve starém městském jádru nalezneme pravoslavný kostel sv. Spiridona z 19. století, mimo to jsou zde i kostel sv. Petka (sv. Petko) a sv. Jeronýma (sv. Jeronim).
Kdysi se původní obyvatelé Skradinu věnovali výhradně zemědělství, a to pěstování oliv, vinné révy a ovoce. Dnes stále v duchu tradic obdělávají půdu a díky vhodným podmínkám ve vodách řeky Krky (říční voda se míchá s mořskou vodou) chovají mušle a ryby. Důležitou součástí místních tradic je také cestovní ruch, protože patrně neexistuje turista, trávící dovolenou v Dalmácii, který by nenavštívil Skradin a přírodní krásy řeky Krky.
Klidné přímořské městečko s tajemnými uličkami, Skradin s bohatou gastronomickou nabídkou, zahrnující i známé bílé víno Debit, uspokojí i náročné hosty. Příjezd do Skradinu po vodě, kaňonem řeky Krky, je bezpochyby jedinečným zážitkem, který si nenechá ujít žádný jachtař. Cestou uvidí kromě Šibeniku také Zaton, Bilice a Raslinu. Ti, kteří se rozhodnou zdržet se ve Skradinu déle, mají k dispozici moderní přístav s více než 200 kotvišti. Ubytovat se je možné v soukromých pokojích či apartmánech nebo v hotelu. V bezprostřední blízkosti je upravené místo ke koupání a dětské a sportovní hřiště. A ti, kdo dávají přednost soukromí, si svůj koutek ke koupání najdou kousek dál od městečka - pokud jim ovšem nebude vadit občasná návštěva labutí. Buďte vítáni!
Více informací o této destinaci (Skradin) můžete získat v rubrikách, které jsme nazvali Víte, že, Archiv novinek a v popisech jednotlivých ubytovacích kapacit. Kromě toho, do levého sloupce (pod logem Google) můžete napsat hledaný pojem (např. Skradin), označit InfoAdriatic.com a kliknutím na "Search!" vyhledáte kompletní údaje. V rubrice FAQ/Help naleznete jak další rady ohledně vyhledávání stránek, tak odpovědi na nejrůznější otázky.
Kromě toho, pokud hodláte svou dovolenou strávit v jedné ze 30 destinací, které popisujeme, z nichž mnohé jsou pravými "perlami Jadranu", prohledejte naši databázi ubytovacích kapacit. Ta je umístěna na konci každé destinace (kromě případů, kdy v dané destinaci žádné ubytovací kapacity přihlášeny nejsou). Vyhledávání je však možné i podle jiných kritérií. Abychom vyhledávání usnadnili, v rubrice Search Box jsme předdefinovali několik typů nabídek, které mohou sloužit jako pomocná kritéria při vyhledávání.
Po přečtení popisů vybraných ubytovacích kapacit a po prohlédnutí připojených fotografií vám zbývá už jen kontaktovat přímo majitele objektu a potom - na dovolenou, výhodnější než kdy jindy. A to není všechno. Věřte, že mírné středomořské klima vám bude prospívat i na jaře a na podzim.
Na závěr bychom vás rádi požádali, abyste napsali o svých dojmech a zkušenostech nebo poslali alespoň pozdrav do Message Boxu. To vám jistě mnoho času nezabere, ale pro nás a naše návštěvníky to může mít velký význam :-)

Ubytování

Skradin Skorić, Katica
Dům rodiny Skorić se nachází ve vesnici Skorići, jen pár stovek metrů od severních vchodu do Skradinu (jedete-li po dálnici A1 nebo od Zadaru). Klimatizovaná studia jsou určena dvojicím a menším rodinám ...
http://www.infoadriatic.com/skoric-katica

Skradin Skorić, Ankica
Dům rodiny Skorić se nachází ve vesnici Skorići (okrajová část Skradinu). Spojuje klidný odpočinek s dobrým výchozím místem pro návštěvu vodopádů a lokalit podél řeky Krky, stejně jako dalších zajímavých ...
http://www.infoadriatic.com/skoric-ankica


VÍTE, ŽE
v šibenické oblasti se nacházejí dvě největší a nejpopulárnější diskotéky v Dalmácii - Aurora a Hacienda...

Šibenik je jediné původní chorvatské město na pobřeží Jaderského moře...

nejlepší období pro dovolenou na chorvatském pobřeží je od dubna do října a že v létě teplota moře dosahuje 26°C...

pravdivé prezentace ubytování v soukromí a kontakt bez zprostředkovatele - to jsou hlavní důvody, proč se Info Adriatic těší mezi turisty takové oblibě...

MESSAGE BOX:

SPONZOROVANÉ ODKAZY:


Vila Modrá perla Šibenik 4 hvězdy mají apartmány a další jsou v moři na plážích Solarisu

Test inteligence
Test inteligence Ještě dnes si můžete zdarma ověřit, jak jste na tom s IQ

Rivijera hotely a kempy
Rivijera hotely a kempy Hotel Imperial-Vodice, Hotel Jadran-Šibenik, Hotel Miran-Pirovac

Kde, kdy, kdo, co?
Kde, kdy, kdo, co? Podrobný průvodce akcemi na klubové a elektronické scéně

Nik turistická agentura
Nik turistická agentura Ubytování a výlety na Jadranu, pronájem vozidel a lodí


Předpověď počasí Nejen bohové, ale i vy ode dneška budete vědět, jaké bude počasí


Ani chat, ani fórum A přesto se můžete ptát nebo diskutovat, samozřejmě o cestování

Dívka dne
Dívka dne Každý den nové foto - přirozeně krásná, nahá dívka

 

Garance kvality

© 2003 - 2008 Sprait s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Viz právní předpisy.
E-mail webmastera pro případné otázky ohledně těchto webových stránek.