English >> Croatia Apartments / Croatia HolidayCroatia |Hrvatski >> Apartmani Hrvatska / Ljetovanje HrvatskaHrvatska |Italiano >> Case vacanze Croazia / Appartamenti CroaziaCroazia |Deutsch >> Kroatien Urlaub / Ferienhaus KroatienKroatien |Česky >> Chorvatsko apartmány / Chorvatsko dovolenáChorvatsko
Search Box Víte, že O nás Kontakt FAQ / Help
DESTINACE / UBYTOVÁNÍ
Betina Betina Betina >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Brodarica Brodarica Brodarica >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Drniš Drniš Drniš >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Grebaštica Grebaštica Grebaštica >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Jadrija Jadrija Jadrija >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Jadrtovac Jadrtovac Jadrtovac >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Jezera Jezera Jezera >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Kaprije Kaprije Kaprije >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Knin Knin Knin >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
NP Kornati >> Kornati NP Kornati NP Kornati >> Kornati >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Krapanj Krapanj Krapanj >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
NP Krka >> Krka NP Krka NP Krka >> Krka >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Murter Murter Murter >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Pirovac Pirovac Pirovac >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Primošten Primošten Primošten >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Prvič Prvič Prvič >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Raslina Raslina Raslina >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Rogoznica Rogoznica Rogoznica >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Šibenik Šibenik Šibenik >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Skradin Skradin Skradin >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Šparadiči Šparadiči Šparadiči >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Srima Srima Srima >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Tisno Tisno Tisno >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Tribunj Tribunj Tribunj >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Vodice Vodice Vodice >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Zablače Zablače Zablače >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Žaborič Žaborič Žaborič >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Zaton Zaton Zaton >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Žirje Žirje Žirje >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Zlarin Zlarin Zlarin >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Support & Help: Powered by Google

Internet
InfoAdriatic.com
PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
01.12. 7/15
02.12. 7/16
03.12. 7/15
04.12. 7/14
05.12. 7/14
06.12. 7/14
07.12. 8/15
Také se vám líbí naše webové stránky? Vybrali jste si s jejich pomocí místo své dovolené? To nás těší a budeme rádi, pokud nás doporučíte i na svých webových stránkách, Facebooku, blogu, fóru nebo na nich uvedete alespoň odkaz na naše stránky.


Jako výraz vděčnosti jsme pro vás připravili další rubriky:
Užitečné odkazy
Výměna odkazů
Photos / Wallpapers

Skradin

Na pravém břehu řeky Krky, 16km od Šibeniku, se nachází Skradin. Jeho historie sahá do dob ilyrských kmenů, které obývaly tuto oblast. Jméno města vzniklo v dobách římské nadvlády, kdy na místě ilyrské osady vznikla Skradin antická Scardona, důležité dopravní, obchodní a správní centrum.
První písemné památky pocházejí z roku 339 před naším letopočtem. Už v roce 530 zde bylo založeno biskupství. Pro svou strategickou polohu byl Skradin po celá staletí terčem dobyvatelů. S příchodem Slovanů v 7. století byla římská Scardona do základů zničena a zpustošena. Osadu obnovují Chorvati, pod názvem Skradin se uvádí v 10. století jako sídlo biskupa. Sídlili zde i mocní chorvatští feudálové rodu Šubičů z Bribiru. V roce 1522 Skradin dobývají Turci a ovládají město až do roku 1684, kdy připadlo Benátčanům. Ti zde vládli do roku 1797, pak moc přechází na Francouze a později se Skradin dostává pod vládu Rakouska.
Na největším náměstí v centru města stojí kostel Malé Madony Skradin (crkva Male Gospe) z 18. století, jeho zvonice se nachází dvacet metrů od kostela. Ve starém městském jádru nalezneme pravoslavný kostel sv. Spiridona z 19. století, mimo to jsou zde i kostel sv. Petka (sv. Petko) a sv. Jeronýma (sv. Jeronim).
Kdysi se původní obyvatelé Skradinu věnovali výhradně zemědělství, a to pěstování oliv, vinné révy a ovoce. Dnes stále v duchu tradic obdělávají půdu a díky vhodným podmínkám ve vodách řeky Krky (říční voda se míchá s mořskou vodou) chovají mušle a ryby. Důležitou součástí místních tradic je také cestovní ruch, protože patrně neexistuje turista, trávící dovolenou v Dalmácii, který by nenavštívil Skradin a přírodní krásy řeky Krky.
Klidné přímořské městečko s tajemnými uličkami, Skradin s bohatou gastronomickou nabídkou, zahrnující i známé bílé víno Debit, uspokojí i náročné hosty. Příjezd do Skradinu po vodě, kaňonem řeky Krky, je bezpochyby jedinečným zážitkem, který si nenechá ujít žádný jachtař. Cestou uvidí kromě Šibeniku také Zaton, Bilice a Raslinu. Ti, kteří se rozhodnou zdržet se ve Skradinu déle, mají k dispozici moderní přístav s více než 200 kotvišti. Ubytovat se je možné v soukromých pokojích či apartmánech nebo v hotelu. V bezprostřední blízkosti je upravené místo ke koupání a dětské a sportovní hřiště. A ti, kdo dávají přednost soukromí, si svůj koutek ke koupání najdou kousek dál od městečka - pokud jim ovšem nebude vadit občasná návštěva labutí. Buďte vítáni!
Více informací o této destinaci (Skradin) můžete získat v rubrikách, které jsme nazvali Víte, že, Archiv novinek a v popisech jednotlivých ubytovacích kapacit. Kromě toho, do levého sloupce (pod logem Google) můžete napsat hledaný pojem (např. Skradin apartmány), označit InfoAdriatic.com a kliknutím na "Search!" vyhledáte kompletní údaje. V rubrice FAQ/Help naleznete jak další rady ohledně vyhledávání stránek, tak odpovědi na nejrůznější otázky.
Kromě toho, pokud hodláte svou dovolenou strávit v jedné ze 30 destinací, které popisujeme, z nichž mnohé jsou pravými "perlami Jadranu", prohledejte naši databázi ubytovacích kapacit. Ta je umístěna na konci každé destinace (kromě případů, kdy v dané destinaci žádné ubytovací kapacity přihlášeny nejsou). Vyhledávání je však možné i podle jiných kritérií. Abychom vyhledávání usnadnili, v rubrice Search Box jsme předdefinovali několik typů nabídek, které mohou sloužit jako pomocná kritéria při vyhledávání.
Po přečtení popisů vybraných ubytovacích kapacit a po prohlédnutí připojených fotografií vám zbývá už jen kontaktovat přímo majitele objektu a potom - na dovolenou, výhodnější než kdy jindy. A to není všechno. Věřte, že mírné středomořské klima vám bude prospívat i na jaře a na podzim.
Na závěr bychom vás rádi požádali, abyste napsali o svých dojmech a zkušenostech nebo poslali alespoň pozdrav do Message Boxu. To vám jistě mnoho času nezabere, ale pro nás a naše návštěvníky to může mít velký význam :-)

Skradin apartmány,
hotely, ubytování v soukromí

Skradin Apartmány Anita
Apartmány Anita, majetek rodiny Skorič, se nacházejí na pahorku blízko obce Skradin. V přízemí domu oranžové barvy jsou zařízena dvě studia vhodná pro dvojice. Pro třetí osobu nebo dítě je k dispozici ...
http://www.infoadriatic.com/skoric-anita

Skradin Pokoje Malin
Pokoje Malin se nachází ve Skradinu v blízkosti autobusové zastávky na Šibenik. Autentickou dalmatskou atmosféru garantuje stavba s tlustými kamennými zdmi, která je zaznamenána i na starých fotografiích ...
http://www.infoadriatic.com/luna

Skradin Dům rodiny Smolič
Dům rodiny Smolič, vhodný k rekreaci, se nachází v osadě Smoliči nedaleko Skradinu. Je určen pro hosty, kteří hledají klid, ticho, samostatnost, výhled na zelená pole a Prokljanské jezero v dálce. Na ...
http://www.infoadriatic.com/smolic-tomislav


MESSAGE BOX:

SPONZOROVANÉ ODKAZY:


Apartmány Stela, Zablače 70m od moře, parkování, terasa, gril... co víc si můžete přát?


Test inteligence Ještě dnes si můžete zdarma ověřit, jak jste na tom s IQ


Předpověď počasí Nejen bohové, ale i vy ode dneška budete vědět, jaké bude počasí


Ani chat, ani fórum A přesto se můžete ptát nebo diskutovat, samozřejmě o cestování


Dívka dne Každý den nové foto - přirozeně krásná, nahá dívka

 

Garance kvality

© 2003 - 2015 Sprait s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Viz právní předpisy.
E-mail webmastera pro případné otázky ohledně těchto webových stránek.