Info Adriatic Home
English >> Croatia Holiday / Croatia ApartmentsCroatia |Hrvatski >> Apartmani Hrvatska / Ljetovanje HrvatskaHrvatska |Italiano >> Vacanze Croazia / Appartamenti CroaziaCroazia |Deutsch >> Kroatien Urlaub / Ferienhaus KroatienKroatien |Česky >> Chorvatsko apartmány / Chorvatsko dovolenáChorvatsko
Vítejte v Šibenicko-kninském kraji
Info Adriatic - vše o cestování v Šibenicko-kninském kraji (Chorvatsko/Jadran/Dalmácie): pobytová místa, dovolená, ubytování v soukromí, apartmány, vily, hotely...
Search Box Víte, že O nás Kontakt FAQ / Help
DESTINACE /
UBYTOVÁNÍ
Betina Betina Betina >> Ubytování
Brodarica Brodarica Brodarica >> Ubytování
Drniš Drniš Drniš >> Ubytování
Grebaštica Grebaštica Grebaštica >> Ubytování
Jadrija Jadrija Jadrija >> Ubytování
Jadrtovac Jadrtovac Jadrtovac >> Ubytování
Jezera Jezera Jezera >> Ubytování
Kaprije Kaprije Kaprije >> Ubytování
Knin Knin Knin >> Ubytování
NP Kornati >> Kornati NP Kornati NP Kornati >> Kornati >> Ubytování
Krapanj Krapanj Krapanj >> Ubytování
NP Krka >> Krka NP Krka NP Krka >> Krka >> Ubytování
Murter Murter Murter >> Ubytování
Pirovac Pirovac Pirovac >> Ubytování
Primošten Primošten Primošten >> Ubytování
Prvič Prvič Prvič >> Ubytování
Raslina Raslina Raslina >> Ubytování
Rogoznica Rogoznica Rogoznica >> Ubytování
Šibenik Šibenik Šibenik >> Ubytování
Skradin Skradin Skradin >> Ubytování
Šparadiči Šparadiči Šparadiči >> Ubytování
Srima Srima Srima >> Ubytování
Tisno Tisno Tisno >> Ubytování
Tribunj Tribunj Tribunj >> Ubytování
Vodice Vodice Vodice >> Ubytování Hit mezi pobytovými místy >> Vyberte si ubytování již dnes!
Zablače Zablače Zablače >> Ubytování
Žaborič Žaborič Žaborič >> Ubytování
Zaton Zaton Zaton >> Ubytování
Žirje Žirje Žirje >> Ubytování
Zlarin Zlarin Zlarin >> Ubytování
Support & Help: Powered by Google

Internet
InfoAdriatic.com
PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
08.09. 25/31
09.09. 21/30
10.09. 21/31
11.09. 19/27
12.09. 19/28
13.09. 19/28
14.09. 19/27
Líbí se vám naše stránky?
Líbí se vám naše texty a fotografie?
To nás těší, ale potěšilo by nás ještě více, kdybyste nás doporučili na vašich stránkách, blogu nebo fóru a umístili tam odkaz na naše stránky. Jako poděkování jsme pro vás zařadili několik dalších témat:
Užitečné odkazy
Výměna odkazů
Photos/Wallpapers

Žirje

Ostrov Žirje je nejvzdálenější ostrov v šibenickém souostroví, jeho celková plocha činí 15,43km2. Předpokládá se, že jeho název souvisí s názvem plodu středozemmního dubu - žiru, neboť husté dubové porosty ostrov kdysi pokrývaly.
Žirje Dějiny ostrova Žirje sahají hluboko do minulosti. Vzhledem ke své poloze hrál vždy úlohu první obranné hlídky, takže už v 6. století zde byla vybudována římské pevnost, jejíž zbytky jsou dodnes vidět na Gradině - lokalitě nad zátokou Velika Stupica a na vrchu Gustijerna nad zátokou Mala Stupica. O strategické důležitosti místa svědčí i zbytky starých opevnění, kterými byl ostrov obehnán.
Podle historických pramenů chorvatský král Petar Krešimir IV. daroval v roce 1059 ostrov Žirje benediktinskému řádu. Potom ho knížecí rod z Bribiru i s ostrovem Murter přenechal zadarským feudálům, kteří ho v roce 1323 opět vrátili do vlastnictví Šibeniku.
K cenným historickým památkám na ostrově patří kostel Žirje Matky Boží (crkva Velike Gospe), postavený v roce 1480. V době benátské nadvlády některé šlechtické rody ze Šibeniku měly na ostrově svá sídla. V roce 1572, v době Kyperské války, Turci ostrov dobyli a do základů zničili. Až o mnoho let později, v době Vlastenecké války, Žirje opět dostává klíčovou úlohu. Z vrcholků jeho kopců vedl Šibenik svou obranu proti nepřátelským útokům ze vzduchu, moře i pevniny.
Ostrov má velmi zajímavý reliéf: dva vysoké hřebeny se táhnou podélně ostrovem a uprostřed mezi nimi se rozprostírá úrodné údolí. Členité pobřeží navíc zkrášluje množství skalisek a ostrůvků. Pěstují se zde olivy, vinná réva, fíky a švestky. V pobřežních vodách jsou bohatá loviště ryb. Mimochodem, není vzácností vidět na otevřeném moři hrátky delfínů.
Žirje V minulých desetiletích mnoho obyvatel ostrov Žirje opustilo. Odešli za lepším životem, někteří se přestěhovali na pevninu, jiní emigrovali - převážně do Ameriky, anebo se stali námořníky. Dnes se místní lidé živí zemědělstvím a rybolovem, ale začínají se věnovat také poskytování služeb v cestovním ruchu. Nabízejí turistům ubytování ve svých rodinných domech, rozesetých po malebných zátokách, jež dobře znají jachtaři. Jachtaři totiž při svých plavbách po Jadranu už léta vyhledávají chvíle oddechu v chráněných přístavištích ostrova. Ale je možné zde strávit i aktivní dovolenou, k tomu slouží více než 20km upravených cyklistických stezek (asfaltované, polní i horské) a ještě více pěších cest různé náročnosti a trvání. Ti, kdo chtějí prožít diskrétní letní pohodu na ostrově Žirje a nemají jachtu, mohou využít dobrého lodního spojení se Šibenikem.
Více informací o této destinaci (Žirje) můžete získat v rubrikách, které jsme nazvali Víte, že, Archiv novinek a v popisech jednotlivých ubytovacích kapacit. Kromě toho, do levého sloupce (pod logem Google) můžete napsat hledaný pojem (např. Žirje), označit InfoAdriatic.com a kliknutím na "Search!" vyhledáte kompletní údaje. V rubrice FAQ/Help naleznete jak další rady ohledně vyhledávání stránek, tak odpovědi na nejrůznější otázky.
Kromě toho, pokud hodláte svou dovolenou strávit v jedné ze 30 destinací, které popisujeme, z nichž mnohé jsou pravými "perlami Jadranu", prohledejte naši databázi ubytovacích kapacit. Ta je umístěna na konci každé destinace (kromě případů, kdy v dané destinaci žádné ubytovací kapacity přihlášeny nejsou). Vyhledávání je však možné i podle jiných kritérií. Abychom vyhledávání usnadnili, v rubrice Search Box jsme předdefinovali několik typů nabídek, které mohou sloužit jako pomocná kritéria při vyhledávání.
Po přečtení popisů vybraných ubytovacích kapacit a po prohlédnutí připojených fotografií vám zbývá už jen kontaktovat přímo majitele objektu a potom - na dovolenou, výhodnější než kdy jindy. A to není všechno. Věřte, že mírné středomořské klima vám bude prospívat i na jaře a na podzim.
Na závěr bychom vás rádi požádali, abyste napsali o svých dojmech a zkušenostech nebo poslali alespoň pozdrav do Message Boxu. To vám jistě mnoho času nezabere, ale pro nás a naše návštěvníky to může mít velký význam :-)

Ubytování

Žirje Apartmány Skorić
Apartmány Skorić se nacházejí v zátoce Muna na ostrově Žirje. Pro dvě osoby je určeno studio, zatímco dvoupokojový apartmán v patře domu je vhodný pro početnější rodinu. Oba apartmány jsou vybaveny ...
http://www.infoadriatic.com/skoric

Žirje Apartmány Bomi
Apartmány Bomi se nacházejí v zátoce Koromašna na ostrově Žirje. Jsou určeny pro klidnou rodinnou dovolenou, pro milovníky rybaření, intimní pohody u čistého moře za zpěvu cikád. V přízemí domu, který ...
http://www.infoadriatic.com/bomi

Žirje Apartmány Gačanin
Apartmány Gačanin se nacházejí na ostrově Žirje (zátoka Muna), bezprostředně u moře. Pro hosty je vyhrazeno první patro domu. Vlevo je studio pro 2-3 osoby, vpravo je dvoupokojový apartmán s ...
http://www.infoadriatic.com/gacanin


VÍTE, ŽE
v šibenické oblasti se nacházejí dvě největší a nejpopulárnější diskotéky v Dalmácii - Aurora a Hacienda...

Šibenik je jediné původní chorvatské město na pobřeží Jaderského moře...

nejlepší období pro dovolenou na chorvatském pobřeží je od dubna do října a že v létě teplota moře dosahuje 26°C...

pravdivé prezentace ubytování v soukromí a kontakt bez zprostředkovatele - to jsou hlavní důvody, proč se Info Adriatic těší mezi turisty takové oblibě...

MESSAGE BOX:

SPONZOROVANÉ ODKAZY:


Vila Modrá perla Šibenik 4 hvězdy mají apartmány a další jsou v moři na plážích Solarisu

Test inteligence
Test inteligence Ještě dnes si můžete zdarma ověřit, jak jste na tom s IQ

Rivijera hotely a kempy
Rivijera hotely a kempy Hotel Imperial-Vodice, Hotel Jadran-Šibenik, Hotel Miran-Pirovac

Kde, kdy, kdo, co?
Kde, kdy, kdo, co? Podrobný průvodce akcemi na klubové a elektronické scéně

Nik turistická agentura
Nik turistická agentura Ubytování a výlety na Jadranu, pronájem vozidel a lodí


Předpověď počasí Nejen bohové, ale i vy ode dneška budete vědět, jaké bude počasí


Ani chat, ani fórum A přesto se můžete ptát nebo diskutovat, samozřejmě o cestování

Dívka dne
Dívka dne Každý den nové foto - přirozeně krásná, nahá dívka

 

Garance kvality

© 2003 - 2008 Sprait s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Viz právní předpisy.
E-mail webmastera pro případné otázky ohledně těchto webových stránek.