English >> Croatia Apartments / Croatia HolidayCroatia |Hrvatski >> Apartmani Hrvatska / Ljetovanje HrvatskaHrvatska |Italiano >> Case vacanze Croazia / Appartamenti CroaziaCroazia |Deutsch >> Kroatien Urlaub / Ferienhaus KroatienKroatien |Česky >> Chorvatsko apartmány / Chorvatsko dovolenáChorvatsko
Search Box Víte, že O nás Kontakt FAQ / Help
DESTINACE / UBYTOVÁNÍ
Betina Betina Betina >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Brodarica Brodarica Brodarica >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Drniš Drniš Drniš >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Grebaštica Grebaštica Grebaštica >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Jadrija Jadrija Jadrija >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Jadrtovac Jadrtovac Jadrtovac >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Jezera Jezera Jezera >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Kaprije Kaprije Kaprije >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Knin Knin Knin >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
NP Kornati >> Kornati NP Kornati NP Kornati >> Kornati >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Krapanj Krapanj Krapanj >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
NP Krka >> Krka NP Krka NP Krka >> Krka >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Murter Murter Murter >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Pirovac Pirovac Pirovac >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Primošten Primošten Primošten >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Prvič Prvič Prvič >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Raslina Raslina Raslina >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Rogoznica Rogoznica Rogoznica >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Šibenik Šibenik Šibenik >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Skradin Skradin Skradin >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Šparadiči Šparadiči Šparadiči >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Srima Srima Srima >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Tisno Tisno Tisno >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Tribunj Tribunj Tribunj >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Vodice Vodice Vodice >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Zablače Zablače Zablače >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Žaborič Žaborič Žaborič >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Zaton Zaton Zaton >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Žirje Žirje Žirje >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Zlarin Zlarin Zlarin >> Apartmány, hotely, ubytování v soukromí
Support & Help: Powered by Google

Internet
InfoAdriatic.com
PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
25.11. 3/10
26.11. 2/8
27.11. 5/8
28.11. 2/11
29.11. 4/11
30.11. 1/14
1.12. 2/14
Také se vám líbí naše webové stránky? Vybrali jste si s jejich pomocí místo své dovolené? To nás těší a budeme rádi, pokud nás doporučíte i na svých webových stránkách, Facebooku, blogu, fóru nebo na nich uvedete alespoň odkaz na naše stránky.


Jako výraz vděčnosti jsme pro vás připravili další rubriky:
Užitečné odkazy
Výměna odkazů
Photos / Wallpapers

Žirje

Ostrov Žirje je nejvzdálenější ostrov v šibenickém souostroví, jeho celková plocha činí 15,43km2. Předpokládá se, že jeho název souvisí s názvem plodu středozemmního dubu - žiru, neboť husté dubové porosty ostrov kdysi pokrývaly.
Žirje Dějiny ostrova Žirje sahají hluboko do minulosti. Vzhledem ke své poloze hrál vždy úlohu první obranné hlídky, takže už v 6. století zde byla vybudována římské pevnost, jejíž zbytky jsou dodnes vidět na Gradině - lokalitě nad zátokou Velika Stupica a na vrchu Gustijerna nad zátokou Mala Stupica. O strategické důležitosti místa svědčí i zbytky starých opevnění, kterými byl ostrov obehnán.
Podle historických pramenů chorvatský král Petar Krešimir IV. daroval v roce 1059 ostrov Žirje benediktinskému řádu. Potom ho knížecí rod z Bribiru i s ostrovem Murter přenechal zadarským feudálům, kteří ho v roce 1323 opět vrátili do vlastnictví Šibeniku.
K cenným historickým památkám na ostrově patří kostel Žirje Matky Boží (crkva Velike Gospe), postavený v roce 1480. V době benátské nadvlády některé šlechtické rody ze Šibeniku měly na ostrově svá sídla. V roce 1572, v době Kyperské války, Turci ostrov dobyli a do základů zničili. Až o mnoho let později, v době Vlastenecké války, Žirje opět dostává klíčovou úlohu. Z vrcholků jeho kopců vedl Šibenik svou obranu proti nepřátelským útokům ze vzduchu, moře i pevniny.
Ostrov má velmi zajímavý reliéf: dva vysoké hřebeny se táhnou podélně ostrovem a uprostřed mezi nimi se rozprostírá úrodné údolí. Členité pobřeží navíc zkrášluje množství skalisek a ostrůvků. Pěstují se zde olivy, vinná réva, fíky a švestky. V pobřežních vodách jsou bohatá loviště ryb. Mimochodem, není vzácností vidět na otevřeném moři hrátky delfínů.
Žirje V minulých desetiletích mnoho obyvatel ostrov Žirje opustilo. Odešli za lepším životem, někteří se přestěhovali na pevninu, jiní emigrovali - převážně do Ameriky, anebo se stali námořníky. Dnes se místní lidé živí zemědělstvím a rybolovem, ale začínají se věnovat také poskytování služeb v cestovním ruchu. Nabízejí turistům ubytování ve svých rodinných domech, rozesetých po malebných zátokách, jež dobře znají jachtaři. Jachtaři totiž při svých plavbách po Jadranu už léta vyhledávají chvíle oddechu v chráněných přístavištích ostrova. Ale je možné zde strávit i aktivní dovolenou, k tomu slouží více než 20km upravených cyklistických stezek (asfaltované, polní i horské) a ještě více pěších cest různé náročnosti a trvání. Ti, kdo chtějí prožít diskrétní letní pohodu na ostrově Žirje a nemají jachtu, mohou využít dobrého lodního spojení se Šibenikem.
Více informací o této destinaci (Žirje) můžete získat v rubrikách, které jsme nazvali Víte, že, Archiv novinek a v popisech jednotlivých ubytovacích kapacit. Kromě toho, do levého sloupce (pod logem Google) můžete napsat hledaný pojem (např. Žirje apartmány), označit InfoAdriatic.com a kliknutím na "Search!" vyhledáte kompletní údaje. V rubrice FAQ/Help naleznete jak další rady ohledně vyhledávání stránek, tak odpovědi na nejrůznější otázky.
Kromě toho, pokud hodláte svou dovolenou strávit v jedné ze 30 destinací, které popisujeme, z nichž mnohé jsou pravými "perlami Jadranu", prohledejte naši databázi ubytovacích kapacit. Ta je umístěna na konci každé destinace (kromě případů, kdy v dané destinaci žádné ubytovací kapacity přihlášeny nejsou). Vyhledávání je však možné i podle jiných kritérií. Abychom vyhledávání usnadnili, v rubrice Search Box jsme předdefinovali několik typů nabídek, které mohou sloužit jako pomocná kritéria při vyhledávání.
Po přečtení popisů vybraných ubytovacích kapacit a po prohlédnutí připojených fotografií vám zbývá už jen kontaktovat přímo majitele objektu a potom - na dovolenou, výhodnější než kdy jindy. A to není všechno. Věřte, že mírné středomořské klima vám bude prospívat i na jaře a na podzim.
Na závěr bychom vás rádi požádali, abyste napsali o svých dojmech a zkušenostech nebo poslali alespoň pozdrav do Message Boxu. To vám jistě mnoho času nezabere, ale pro nás a naše návštěvníky to může mít velký význam :-)

Žirje apartmány,
hotely, ubytování v soukromí

Žirje Konforta, Marko
Dům rodiny Konforta se nachází na ostrově Žirje. Je určen pro hosty, kteří si chtějí odpočinout od hluku města a oddat se tichu, klidu a neobyčejným barvám moře v zátoce Koromašna. Určen je také pro milovníky ...
http://www.infoadriatic.com/konforta

Žirje Apartmány Skorič
Apartmány Skorič se nacházejí v zátoce Muna na ostrově Žirje. Pro dvě osoby je určeno studio, zatímco dvoupokojový apartmán v patře domu je vhodný pro početnější rodinu. Oba apartmány jsou vybaveny ...
http://www.infoadriatic.com/skoric

Žirje Rekreační dům Konti
Rekreační dům Konti se nachází na ostrově Žirje mezi zátokami Mikavica a Tratinska, ke kterým to je jen 2 minuty chůze. Svoboda a klid, to jsou hlavní znaky tohoto ubytování. Objekt, terasa, gril, parkovací ...
http://www.infoadriatic.com/konti


MESSAGE BOX:

SPONZOROVANÉ ODKAZY:


Apartmány Stela, Zablače 70m od moře, parkování, terasa, gril... co víc si můžete přát?


Test inteligence Ještě dnes si můžete zdarma ověřit, jak jste na tom s IQ


Předpověď počasí Nejen bohové, ale i vy ode dneška budete vědět, jaké bude počasí


Ani chat, ani fórum A přesto se můžete ptát nebo diskutovat, samozřejmě o cestování


Dívka dne Každý den nové foto - přirozeně krásná, nahá dívka

 

Garance kvality

© 2003 - 2015 Sprait s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Viz právní předpisy.
E-mail webmastera pro případné otázky ohledně těchto webových stránek.