Utorak 09-02-2016
Šibenik
Promjenjivo oblačno uz malu količinu kiše
11/14
Hrvatski

Program događanja

Pregled kulturnih i zabavnih događanja za ljetnu sezonu na Šibenskoj rivijeri: Šibenik, Vodice, Murter, Primošten, Rogoznica...

Kao i prošlih godina, a trudit ćemo se isto raditi i ubuduće, iz različitih izvora (a najčešće sa terena!) prikupljali smo podatke o ljetnim događanjima na širem šibenskom području i objavljivali ih u rubrici Message Box (u desnom stupcu ovih stranica). Ovdje donosimo program događanja kojeg smo zabilježili u srcu sezone - ljeto 2009. Dakako, nije potrebno napominjati da ovaj pregled može poslužiti kao uvid u datume, mjesta, sadržaj i bogatstvo kulturnih i zabavnih događanja sljedećih godina (vidi kalendar događanja).

... 25.07. Grebaška fešta (Grebaštica); Bodulska pripetavanja (Žirje); Kijevski književni susreti (Knin); koncert Vodičke glazbe (Vodice); Colonia (Aurora, Primošten); Richie Hawtin, Barem, UNzip Project, Chris Duckenfield (Porat, Pirovac)
26.07. fešta Sv. Ana (Žaborić); Modra noć (Betina); koncert Godimenti i gosti (Vodice); latino sastav Fantastico (Trg Rudina, Murter); koncert Puhačkog orkestra (Primošten); Klapska večer (Pirovac)
27.07. regata Latinsko idro, koncert grupe Belfast food (Zlarin); Musica appassionata: Zagrebački gitarski trio (crkva Gospe van grada, Šibenik); procesija Gospe od Porta (Primošten); Urban&4, special guest Gibboni (Porat, Pirovac)
28.07. koncert Orguljaške ljetne škole (Katedrala sv. Jakova, Šibenik); Kočani orkestar (gipsy brass band, Exit, Vodice); brod knjižara (riva, Šibenik); Blues večeri (Trg Rudina, Pirovac)
29.07. Seaside Jazz Festival: Partet Split (Vodice); Ljetno kino: Terminator-Spasenje (Trg I. G. Kovačića, Šibenik); klapa Lanterna (riva, Murter); koncert klape (Primošten); Miss Adriatic 2009, Mucalo, dance group MTB (Marina Frapa, Rogoznica); Rambo Amadeus & Mutant Dance Quartet (Porat, Pirovac)
30.07. Veseli Info (besplatni ljetni dvobroj, na svim kioscima Tiska u Šibensko-kninskoj županiji); SJF: Vesna Pisarović Jazz Kvintet (Vodice); revija klapa Omiš 2009. (Tribunj); Nera Gojanović, Martina Klarić (Prvić Luka); glazbeni sastav Feniks (Zlarin); klapa Bunari (Trg I. Pavla II, Šibenik); klapa Kadena (Pirovac); Nina Badrić (Hacienda, Vodice)
31.07. Tamburaška večer (Pirovac); Večer folklora (Primošten); Ultima i klapa Mela (stari Murter); Musica appassionata: Tvrtko Sarić, Ivan Novinc (crkva Gospe van grada, Šibenik); Noć pive i janjetine, grupa La Bamba (riva, Tribunj); Maja Šuput, Mate Bulić (Rupe); Simona Gotovac (Exit, Vodice); Roger Sanchez (Aurora, Primošten)
01.08. 42. tribunjske magareće trke, Mladen Grdović, klapa Canzona (riva, Tribunj); Ribarska noć (Rogoznica); fešta, ansambl Dalmatino (Trg Rudina, Murter); Punta cup 2009 (Vodice); Bodulska pripetavanja (Prvić Šepurine); pjevački zbor Sv. Juraj (Trg Rudina, Pirovac); susret klapa (Skradin); lutkarski festival Vesna Parun (do 14.08., Zlarin); Festival šibenskih trgova (do 08.08., Šibenik); Klapska večer (Grebaštica); Pascal FEOS, Dinky, Sergej (Porat, Pirovac)
02.08. fešta Gospa od Anđela (Prvić Luka); Krapanjska fešta, Milo Hrnić (Krapanj); klapa Maslina (Kijevo); Danijela Sizgoreo-Morsan, Erika Škalabrin (duhovna glazba i poezija, Prvić Luka); Folklorna večer: KUD Brodosplit (Vodice); Teatar Rugantino: Bog masakra (kino, Murter); karaoke show (Pirovac); Dan brganje (Betina); Igre na korentu (zabavno-sportski spektakl, Tisno); koncert Puhačkog orkestra (Primošten)
03.08. Srimarska fešta (Srima); Klapska večer: Bunari, Oršulice, Maslina (Vodice); Jagermeister party, grupa Hot line (Pirovac); promenada klape (Primošten); Matija Dedić Electric Trio (Porat, Pirovac)
04.08. Vodička fešta: Vodička glazba, Oranž, Godimenti, Jelena Rozga, vatromet (riva, Vodice); proslava Oluje: turnir u balotama, revijalne nogometne utakmice, klapa Maslina (Vrlika); Blues večeri: Barber Shop, Prljavi Ton (Trg Rudina, Pirovac); Kako su živili i feštali naši stari (Jezera); Kazalište Merlin: Don Quijote (Trg Male Gospe, Skradin); dj Rush (Aurora, Primošten)
05.08. proslava Dana pobjede, domovinske zahvalnosti i hrvatskih branitelja: mimohod, kulturni i sportski program, Miroslav Škoro (Knin); koncert Thompson (Čavoglave); fešta, vatromet (Pirovac); sv. misa, procesija, klapa Mela, grupa Rock Pumpa (Jezera); grupa Oranž (Zlarin); Bodulska pripetavanja (Prvić Luka); Klapska večer (Vodice); koncert klape (Primošten)
06.08. Vlatko Stefanovski, Miroslav Tadić (trg kod škole, Murter); Šibenske uspomene (Trg I. Pavla II, Šibenik); Ljetno kino: Harry Potter i princ miješane krvi (Trg I. G. Kovačića, Šibenik); David Morales (Aurora, Primošten); LTJ Bukem feat. MC Connrad (Porat, Pirovac); Colonia (Hacienda, Vodice)
07.08. koncert Đani Stipaničev (Tribunj); Martinska fešta (autokamp Martinska, Šibenik); Primoštenske užance, Večer folklora (Primošten); Musica appassionata: Večer talijanskih kancona i filmske glazbe (Trg Četiri bunara, Šibenik); Magda, Ilario Alicante, Petar Dundov (Porat, Pirovac); Paul Lomax (Hacienda, Vodice)
08.08. Bodulska pripetavanja, ansambl Gazde (Zlarin); Folklorna večer (Trg Rudina, Pirovac); regata Optimist-Laser (Betina); Ribar plete mrižu svoju (izložba, Tribunj); Večer folklora (Grebaštica); Lee Burridge, Micio, Sergej (Porat, Pirovac)
09.08. Smotra folklora i pisme (Krapanj); povratak Gospe od Porta (Primošten); koncert Raspjevani violoncello (Zlarin)
10.08. promenada klape (Primošten); Dani betinske gajete (Betina); Međunarodna trka tovara (Tisno); Ljetno kino: Gangsteri (Trg I. G. Kovačića, Šibenik); Urban&4, Gibboni, Matija Dedić (Porat, Pirovac)
11.08. Festival slobodne glazbe: Jurica Jelić (kino, Murter); Blues večeri: Nebo & The Downstrokes, Ivan Vragolović (Trg Rudina, Pirovac); Niki Belucci (Aurora, Primošten)
12.08. Sanja Vrančić (mandolina, Prvić Luka); Klapska večer (Vodice); klapa Iskon (riva, Murter); FSG: Marko i Nino (kino, Murter); susret klapa (Trg Rudina, Pirovac); glazbeni sastav Fenix (Zlarin); koncert klape (Primošten); Darko Rundek Cargo Trio (Porat, Pirovac); Alex Gaudino (Hacienda, Vodice)
13.08. Večer dalmatinskih klapa (Vodice); klapa Brodarica (Trg I. Pavla II, Šibenik); FSG: Tamara Obrovac (kino, Murter); Ljetno kino: Brüno (Trg I. G. Kovačića, Šibenik); Andrew Weatherall, Tobogan (Porat, Pirovac); Severina (Hacienda, Vodice)
14.08. Windsurf party (Srima); Jole i klapa Godimenti (igralište, Bilice-Stubalj); Bodulska pripetavanja (Krapanj); Ribarska večer (Pirovac); Koncert pučkih napjeva (crkva Sv. Duha, Tisno); Večer folklora (Primošten); Heineken party: Derrick May, Stipe, Pero Fullhouse (tvrđava Sv. Nikola, Šibenik); Mišo Kovač (Aurora, Primošten); TBF (Exit, Vodice)
15.08. blagdan Velike Gospe, fešta (Vrpolje, Šibenik); ribarska fešta (Jezera); promenadni koncert Vodičke glazbe (Vodice); glazbeni sastav Fenix (Trg Rudina, Murter); Klapska večer (Grebaštica)
16.08. fešta Sv. Roko (Prvić Šepurine, Zaton, Raslina); Duško Lokin (Zablaće); grupa Magazin (poljana, Drniš); Zadarska lanterna (Trg Rudina, Murter); Regata za dušu i tilo (Betina); koncert Puhačkog orkestra (Primošten); Tradicionalni vodički običaji (Vodice)
17.08. KUD Subotica (Prvić Luka); promenada klape (Primošten)
18.08. Blues večeri: Mojo Stuff, Two For Blues, Evil Village Band (Trg Rudina, Pirovac); Ljetno kino: Hannah Montana (Trg I. G. Kovačića, Šibenik)
19.08. koncert Puhačkog orkestra (Pirovac); koncert klape (Primošten); klapa Bunari (riva, Vodice); turnir u balotama (Srima); Ljetno kino: Metastaze (Trg I. G. Kovačića, Šibenik); Mark Bucca (Hacienda, Vodice)
20.08. koncert Godimenti i gosti (Vodice); klapa Kampanel (Trg I. Pavla II, Šibenik); Večeri klasične glazbe (do 22.08., crkva Sv. Križa, Vodice); Hari Rončević, klapa Godimenti (Hacienda, Vodice)
21.08. Dalmatinska šansona: Večer starih skladbi (Trg RH, Šibenik); Večer folklora (Primošten); Fešta o' smokav (Jezera); Windsurf party (Srima); Svjetsko juniorsko prvenstvo u vaterpolu (do 30.08., Crnica, Šibenik)
22.08. Dalmatinska šansona: Večer novih skladbi (Trg RH, Šibenik); Bodulska pripetavanja, Trio Gušt (Kaprije); Klapska večer (Grebaštica); Festival ruralne kulture (Knin); Moto party (Prokljansko jezero, Bilice); Neda Ukraden (Exit, Vodice); Freemasons (Aurora, Primošten)
23.08. regata Latinsko idro (Vodice-Prvić Šepurine); Ultima (Trg Rudina, Murter); Večer domaće kužine (Pirovac); koncert Puhačkog orkestra (Primošten)
24.08. promenada klape (Primošten); Ljetno kino: Buick riviera (Trg I. G. Kovačića, Šibenik)
25.08. Musica appassionata: Gudački kvartet Tartini (Katedrala sv. Jakova, Šibenik); Ljetno kino: Babylon A.D. (Trg I. G. Kovačića, Šibenik)
26.08. Klapska večer (Vodice); klapa Canzona (riva, Murter); koncert klape (Primošten)
27.08. A capella večer (Trg I. Pavla II, Šibenik)
28.08. Večer folklora (Primošten); Jasmin Stavros (Hacienda, Vodice)
29.08. Big Game Fishing (Mali porat, Vodice); koncert Vodičke glazbe (Vodice); Klapska večer (Grebaštica); Recital Zlarinjanima i Zlarinu (Zlarin); Crvena jabuka (Aurora, Primošten)
30.08. Stari rockeri (Trg Rudina, Murter); koncert Puhačkog orkestra (Primošten)
31.08. promenada klape (Primošten); Musica appassionata: Operne arije i dueti (Šibensko kazalište, Šibenik) ...




English Hrvatski Italiano Deutsch Česky